FOTO GALERIJA AEROKLUBA VIROVITICA

Općenita pitanja

Kretanje po siteu

Općenita pitanja

Pitanje: Kako se logirati?
Odgovor: Idite na "Login", unesite Vaše korisničko ime i zaporku i kliknite na "Upamti me" tako ćete biti logirani i ako napustite stranice.

Pitanje: Zašto se ne mogu logirati?
Odgovor: Jeste li se registrirali i odgovorili na link koji Vam je poslan u e-mail poruci?. Ovaj link aktivira Vaše članstvo. Za druge probleme u vezi logiranja kontaktirajte administratora.

Pitanje: Što ako sam zaboravio zaporku?
Odgovor: Ako ove stranice imaju "Zaboravljena zaporka" link onda ga upotrijebite. U drugim slučajevima kontaktirajte administratora za novu zaporku.

Pitanje: Što ako sam promijenio e-mail adresu?
Odgovor: Jednostavno se logirajte i promijenite e-mail adresu u "Profilu"

Pitanje: Kako ću sačuvati sliku u "Moji favoriti"?
Odgovor: Kliknite na sliku i kliknite na "info o slici" link (Picture information); idite na informacije o slici i kliknite "Dodaj u favorite".
Administrator može imati "informacije o slici" po defaultu.

Pitanje: Kako ću ocijeniti sliku?
Odgovor: Kliknite na thumbnail slike i idite na dno, te odaberite ocjenu.

Pitanje: Kako ću napisati komentar za sliku?
Odgovor: Kliknite na thumbnail slike i idite na dno, te napišite komentar.

Pitanje: Kako ću uploadati sliku?
Odgovor: Idite na "Uploadaj sliku"te odaberite album u kojeg želite uploadati, kliknite "Browse" i odaberite sliku za upload, kliknite "open" (dodajte naslov i opis ako želite) i kliknite "Submit"

Pitanje: Gdje ću uploadati sliku?
Odgovor: Moći ćete uploadati sliku u jedan od Vaših albuma u "Moja galerija". Administrator Vam može dopustiti da uploadate jednu ili više slika u albume u glavnoj galeriji.

Pitanje: Koju vrstu i koju veličinu slika mogu uploadati?
Odgovor: Veličina i vrsta (jpg,gif,..itd.) ovose o administratoru.

Pitanje: Što je "Moja galerija"?
Odgovor: "Moja galerija" je osobna galerija u koju korisnik može uploadati svoje slike.

Pitanje: Kako ću kreirati, promijeniti naziv ili izbrisati album u "Moja galerija"?
Odgovor: Morate biti u "Admin-Modu"
Odite "Kreiraj/Poredaj moje albume"i kliknite "Novo". Promijeni "Novi album" u željeno ime.
Također možete preimenovati bilo koji album u Vašoj galeriji.
Kliknite "Primijeni promjene".

Pitanje: Kako mogu izmijeniti i onemogućiti korisnike da gledaju moje albume?
Odgovor: Morate biti u "Admin. Modu"
Idite na "Izmijeni moje albume. Na "Osvježi album" baru, odaberite album kojeg želite izmijeniti.
Ovdje možete promijeniti naziv, opis, thumbnail sliku, ograničiti dopuštenje za pregledanje i komentiranje/ocjenjivanje.
Kliknite "Osvježi album".

Pitanje: Kako mogu gledati albume drugih korisnika?
Odgovor: Idite na "Popis albuma" i odaberite "Korisničke galerije".

Pitanje: Gdje mogu nabaviti ovaj program za moje stranice?
Odgovor: Coppermine je besplatna multimedijalna galerija, ostvarena pod GNU GPL. Ima brojne mogućnosti i može se koristiti na različitim platformama. Posjetite Coppermine Home Page za više informacija ili za download.

Kretanje po siteu

Pitanje: Što je "Popis albuma"?
Odgovor: On će Vam pokazati cijelu galeriju s linkovima za svaku kategoriju. Thumbnail mogu biti link za kategorije.

Pitanje: Što je "Moja galerija"?
Odgovor: Ova omogućuje korisnicima da otvaraju vlastite galerije i da dodaju, brišu ili mijenjaju albume kao i da u njih uploadaju.

Pitanje: Što je razlika između "Administratorskog Moda" i "Korisničkog Moda"?
Odgovor: Kada ste u admin-modu, možete modificirati svoje galerije (kao i druge ako Vam to dopusti administrator).

Pitanje: Što je "Uploadaj sliku"?
Odgovor: Ova mogućnost dopušta korisniku da uploada sliku (veličinu i vrstu određuje administrator) u galeriju koju odabere ili korisnik ili administrator.

Pitanje: Što je "Zadnje uploadano"?
Odgovor: Ova rubrika pokazuje posljednje slike dodane u galeriju.

Pitanje: Što je "Zadnji komentari"?
Odgovor: Ova rubrika pokazuje zadnje komentare uz slike koje su napisali korisnici.

Pitanje: Što je "Najgledanije"?
Odgovor: Ova rubrika pokazuje najgledanije slike od strane korisnika (bilo da su logirani ili ne).

Pitanje: Što je "Najbolje ocijenjene"?
Odgovor: Ova rubrika pokazuje najbolje ocijenjene slike od strane korisnika, te pokazuje prosječnu ocjenu (e.g: five users each gave a : the picture would have an average rating of ;Five users rated the picture from 1 to 5 (1,2,3,4,5) would result in an average .)
The ratings go from best (best) to worst (worst).

Pitanje: Što je "Moji favoriti"?