18.12.2008. 000000 02:20
AEROSVIJET U KIOSCIMA

Od nedavno na kioscima Tiska u Virovitici možete pronaći Hrvatsku zrakoplovnu reviju Aerosvijet. Novost je to u našem gradu jer do sada takvo nešto nije bilo moguće kupiti u kioscima, barem ne u Virovitici. Pa što nam donosi novi broj Aerosvijeta? Kako sam ga prvi puta držao u ruci najbolje je da ga opišem onako kako sam ga ja doživio.

Cijela revija je tiskana na vrlo kvalitetnom sjajnom papiru što osigurava da kvaliteta fotografija i ilustracija bude na vrlo visokom nivou. Jako pohvalno. Korice su na također sjajnom, polutvrdom omotu. Prvi članak je posvećen Hrvatskom ratnom zrakoplovstvu i njihovim aktivnostima, a članak krase prekrasne fotografije.

Idući članak posvećen je novostima iz svijeta i globalnoj ekonomskoj krizi, a koja se odrazila i u svijetu putničkog zrakoplovnog prometa. Zatim slijedi osvrt na budućnost Zračne luke Zagreb i projektu izgradnje nove luke...

Komentara (0)
Pročitano 2 puta

14.11.2008. 000000 21:47
Danas nešto poslije sedam sati, četiri člana Aerokluba "Virovitica" ili točnije četiri paragliding pilota, dobrovoljno su dali krv u Odjelu za transfuziologiju virovitičke bolnice. Iako se paragliding smatra extremnim sportom, uz uvažavanje svih elemenata sigurnog letenja, opasnost je manja nego svakodnevno sudjelovanje u prometu. A kako se zadnjih mjeseci i godina u prometu događa sve više nesreća, ni krvi neće biti viška. Čak štoviše, kako rekoše djelatnici Odjela, trenutno je i manjak krvi pa stoga neka ovo bude poziv i drugim članovima našeg kluba da daju krv.
Komentara (0)
Pročitano 0 puta

08.11.2008. 000000 23:26
MODELARSKA RADIONICA ZAPOČELA RADOM
Do nedavno budući, a danas    već  pravi modelari, svaki petak od 18.00 sati u mjesnom domu u Svetom Đurđu, pohađaju modelarsku radionicu. Nakon tri sata rada, obrisi krila prve letjelice već se naslućuju, a na pomolu su i planovi za izradu jedrilice raspona krila preko jedan metar. Pod budnim okom Bokan Zdravka i Horvat Ivice oblikuju su djelovi za tzv. klizač ili za nas laike - avion.
Komentara (3)
Pročitano 6 puta

30.09.2008. 000000 23:05
NEŠTO ZA BUDUĆE AVIOMODELARE
Poslije lijepe vijesti o Kikijevom preletu paragliderom, malo o modelarstvu u našem klubu.
U utorak u kasnim poslijepodnevnim satima u prigradskom naselju Sveti Đurađ, članovi Aerokluba "Virovitica" održali su kratku prezentaciju o  aviomodelarstvu zainteresiranim klincima. Zahvaljujući agilnim predstavnicima Mjesnog odbora koji su se potrudili obavijestiti sve klince i financijskoj podršci Turističke zajednice Grada Virovitice, na mjesnom igralištu u zakazano vrijeme pojavilo ih se tridesetak.
Komentara (2)
Pročitano 1 puta

29.09.2008. 000000 20:08
PRELET
Kažu da slika govori tisuću riječi pa ja neću puno pisati. Samo da se zna da je bila nedjelja, oko 14,30 sati, Kristijan P. preletio 15-ak kilometara.
Komentara (3)
Pročitano 5 puta